Historia Talenti zaczęła się w 2004 roku od Fabrizio Cameli, który po spędzeniu kilku lat w starej rodzinnej firmie produkującej marmury, zdecydował się na kreowanie własnej rzeczywistości w produkcji mebli ogrodowych. Swoje umiejętności nabyte w obróbce marmuru wykorzystał do tworzenia bardzo wysokiej jakości mebli ogrodowych w klasycznym stylu.

Nazwał tę rzeczywistość Talenti. Nazwę wybrał dla zabawy, zaproponowali ją przyjaciele, którzy cenią go i uważają za prawdziwy talent w jego pracy. Fabrycio widzi w tej nazwie pulsujące serce swojego pomysłu biznesowego. Pragnął stworzyć firmę  wyróżniającą się właśnie talentem i kreatywnością. Pragnął dotrzymać ambitnych obietnic, zawsze wychodząc od pokory.

Plan udało się zrealizować, a Talenti od razu wyróżniało się wyraźnym artyzmem. Pierwsze kolekcje odzwierciedlały klasyczny styl z inkrustacjami z kamienia i ceramiki. Jednak w odróżnieniu do konkurencji Talenti pozwalało na ogromną personalizację swoich produktów, zarówno pod względem kształtów jak i kolorów. W ten sposób firma szybko zdobyła uznanie wśród krytyków designu jak i prywatnych odbiorców.

Kryzys gospodarczy, który dotknął Włochy w 2007 roku, spowodował zwrot w stronę współczesnego stylu, i zaproszenie do współpracy Karima Rashida. Z biegiem lat portfolio firmy uzupełniają kolejne wybitne kolekcje autorstwa uznanych światowych designerów. Wsród nich znaleźli się Marco Acerbis czy Ludovica i Roberto Polomba. Jednak prawdziwa siła wynika nie tylko z zaangażowania projektantów, ale wszystkich osób związanych z produkcją Talenti. Każdego dnia pełen entuzjazmu zespół daje z siebie wszystko, aby tworzyć nową jakość spędzania czasu na zewnątrz.

 

do góry